Tuhaf Bir Rüya

Haksöz

Hayırdır inşallah. Dün gece rüyamda Hocaefendi'yi gördüm. Bayram namazı için camiye gelmişti. Üzerinde tertemiz bayramlık giysileri vardı. Namazdan sonra hutbeye bile kalmadan apar topar camiden çıktı. Ben de arkasından. "Hocam elinizi öpeyim' diyerek eteğine yapıştım. "Dur yavrum şimdi acele bir işim var" dedi. "Hocam nereye böyle alelacele" diyerek ani bir refleksle kolunu tuttum. O anda cebindeki kağıt düştü. Ama o bunu fark etmedi ve hızla oradan uzaklaştı. İstemeden de olsa kağıda baktım. Aman Allah'ım o da neydi. Bir bayram tebriği. Demek ki Hocaefendi postahaneye gitmek için acele ediyordu. Olamaz! Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bu Yekta Güngör Özden'e yazılmıştı. Diyordu ki Hocaefendi: "Değerli Şahsınızın, ailenizin ve en üst düzeydeki Anayasal kurumumuzun başkanı bulunma şerefini taşıdığınız değerli Anayasa Mahkememiz mensuplarının Ramazan bayramlarını, onur yüklü hizmet yıllarıyla dolu şerefli bir bürokratı bulunmakla kıvanç ve gurur duyduğunuz ve benim de mensubiyetiyle bahtiyarlık hissettiğim yüce Türk Milleti'nin bir ferdi olarak en içten duygu ve en samimi dileklerimle tebrik ederim. Ülkemizin bugünü ve yarını adına önemli kurumlarımızdan birinin kıymetli başkanı ve bu milletin değerli bir ferdi olarak şahsınıza layık her türlü hayırlı hizmetlerinizde üstün başarılar diler, bu vesileyle en içten saygılarımın kabulünü arz ederim efendim."

Terler içinde uyandım Aman Allah'ım çok şükür kabusmuş diyerek değerli bir ağabeyime rüyamı yorumlattım. Meğer kabusumda Şeytan bana Hocaefendi olarak görünmüş!.. Derin bir oh çektim. Kalbimde sıkıntıdan eser kalmadı.

Not: Bu hikayede geçen şahıslardan sadece Fethullah Hoca ve Yekta Güngör Özden gerçek kişiliklerdir. Rüyayı gören şahsın gerçekle bir ilgisi yoktur. Çünkü bayram mesajı rüya değil gerçektir. (Hürriyet 19 Şubat'96)

Kaynak: Haksöz Dergisi - Sayı: 60 - Mart 96

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları